Fra Hormoner til Harmoni | Det er cool at være hot finder sted den 16. September kl. 17.00 og inviterer til en aften, hvor overgangsalderen bliver taget op uden tabu. Her er der lagt op til både inspiration, grin, ny viden og fællesskab, og temaet er kvindelivet, hormonerne og alt det, der følger med, formidlet på en ærlig, humoristisk og inspirerende måde.
Alle gæster får en eksklusiv goodiebag med lækre produkter og overraskelser. Allerede fra kl. 17.00 kan man gå på opdagelse blandt de mange stande, møde eksperter, få gode råd og shoppe hos udstillerne. Blandt de deltagende kan man opleve Natur-Drogeriet, Smoonclub, hudpleje, make-up, yoga, EMS, kostvejledning, ansigtsakupunktur, japansk lifting, smarte hårtoppe, hjælp til hårtab og hovedbundsproblemer, briller, tøj, brugskunst og meget mere.
Kl. 18.30 serveres lidt lækker mad sammen med et glas vin, og kl. 19.00 går aftenens show i gang med foredrag, inspiration og masser af aha-oplevelser. Vibeke Silke Guldager deltager med humor, varme og skarp indsigt og tager publikum med gennem overgangsalderens mange facetter. En gynækolog medvirker også og afliver myter og misforståelser om overgangsalderen, ligesom en række fagfolk og specialister inden for sundhed, velvære og skønhed er med.
Efter foredragene er der tid til spørgsmål, debat og hyggeligt samvær, og der bliver også en sidste mulighed for at besøge standene. Arrangementet opfordrer til, at man tager sin veninde, søster, kollega eller mor med til en aften, hvor tabuer udfordres, erfaringer deles, og man bliver klogere på sig selv. Entré. Lokationen er Boxen Holbæk.



























